Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Stavební zákon nelze vyjmout ze spojeného modelu státní správy

Stavební zákon nelze vyjmout ze spojeného modelu státní správy

1.7.2021

Ke dnešním projednávaným zákonům zaznívá z výborů a komisí v podstatě stejné stanovisko. Když budu mluvit za Senátorský klub ODS a TOP 09, tak jsme opravdu rozhodnutí stavební zákon zamítnout, respektive oba dva, a těch důvodu je několik.

První věc, která mne asi nejvíce trápí, je postupná demontáž spojeného modelu veřejné správy. Chápu, že někdo po 20 letech přijde na to, že spojený model veřejné správy není nejlepší model pro správu České republiky, ale pak se to musí začít řešit komplexně, a ne tak, že teď stavební právo vytáhneme ze spojeného modelu a podřídíme ho pouze státní správě.

Druhá věc, která se našemu klubu velice nelíbí, je legislativní postup, kterým to bylo vše schváleno. Původní návrh totiž vůbec neprošel legislativním procesem, respektive prošel, ale s negativními připomínkami a výhradami.

Po připomínkách v rámci schvalování v Poslanecké sněmovně se návrh upravil komplexním pozměňovacím návrhem. Vše se de facto vrátilo na začátek, takže se zákon moc neliší od toho původního návrhu, který jsme měli na stole a ke kterému máme všichni zásadní výhrady. Proto jsme se rozhodli, že budeme hlasovat pro zamítnutí stavebního zákona.
Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Další články v kategorii