Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
První zahraniční cesta: o migraci a hrozbě terorismu

První zahraniční cesta: o migraci a hrozbě terorismu

26.4.2017

Minulý týden jsem se jako člen senátní delegace zúčastnil jednání v Budapešti. Maďarská strana hledá podporu svých kroků na jižní hranici se Srbskem. Žadatelé o azyl totiž  musí  pobývat do vyřízení své žádosti pouze ve dvou táborech na jižní hranici Maďarska, což se nelíbí představitelům některých  zemí EU.

Zadržování migrantů na hranicích uplatňovalo Maďarsko již v minulosti, praxi ale zrušilo na nátlak EU, vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a Evropského soudu pro lidská práva.

Na čem jsme se v Budapešti shodli: Předseda našeho senátu kolega Štech: „ Maďarsko má mít možnost řešit problémy s migranty po svém, včetně jejich zadržení na hranicích. Dnes je vidět, že systém ochrany schengenského prostoru, který praktikovalo před dvěma lety, je  jediným funkčním mechanismem.“

 Maďarský ministr vnitra Pintér: „Česká vláda už v roce 2015 jako jedna z prvních podpořila stavbu plotu na naší jižní hranici. Jsme tedy zajedno v tom, že základním úkolem každé vlády je chránit své občany.“

Začíná být naprosto zřejmé, že tím, jak takzvaný Islámský stát prohrává a ztrácí své území,  může přicházet  do EU stále více jeho bojovníků, kteří  u nás budou  chtít  žít. Extrémně nebezpečné pro nás je, že se mohou  aktivizovati k další teroristické činnosti, a to  i ve prospěch kriminálních organizací,  anebo si navzájem vyřizovat účty. Buď tedy budeme připraveni- a to se týká celé Evropy,  nebo….   Katastrofické scénáře jsou známé!

Další články v kategorii