Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Předsedové klubů se dohodli na uspořádání Senátu pro 13. funkční období

Předsedové klubů se dohodli na uspořádání Senátu pro 13. funkční období

29.10.2020

Na společném jednání předsedů senátorských klubů bylo dohodnuto uspořádání Senátu pro další funkční období.

"S předsedy dalších senátorských klubů jsme se dohodli na uspořádání orgánů Senátu pro jeho 13. funkční období a symbolicky jsme si podali ruku toto úterý, to je 27. října 2020.  

Za prvé jsme se dohodli, že snížíme počet místopředsedů. Senát bude mít předsedu, prvního místopředsedu a tři místopředsedy. Na post předsedy Senátu bude kandidáta nominovat  klub ODS a TOP 09 a už nyní víme, že budeme nominovat současného předsedu, Miloše Vystrčila. Prvního místopředsedu nominuje klub STAN, další místopředsedy nominují kluby ODS a TOP 09, STAN a KDU-ČSL.

Dále jsme se dohodli na obsazení jednotlivých výborů. Na základě této vzájemné dohody dochází k rozdělení zdravotního a sociálního výboru, který je zatím sloučený. Nově vznikne výbor zdravotní a výbor pro sociální politiku. Důvodem je potřeba současné doby, která může přinést velké těžkosti v sociální oblasti. Tyto výbory zůstanou ve stejném složení.

Co se týká senátních komisí, zde dochází k jedné změně, kdy se dočasná komise pro audity z Evropské unie mění na stálou komisi. Měla by nadále mít za úkol dohled nad poskytováním dotací z veřejných rozpočtů.

V otázce podvýborů, vlivem toho, že vzniká samostatný výbor pro sociální politiku, činnost podvýboru pro bydlení se přesune pod tento výbor. Měl by se primárně zabývat transformací hlavně ve třech krajích, které jsou nejvíce postiženy ukončováním těžby uhlí a přechodem na bez uhlíkatý provoz. Jsou to kraje Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský.

Dále jsme se s předsedy klubů dohodli na nominacích předsedů všech výborů, komisí a podvýborů včetně místopředsedů. Díky tomu v tuto chvíli prohlašujeme, že Senát může zahájit své 13. funkční období dne 11. listopadu 2020. "


Zdeněk Nytra

29. října 2020


Další články v kategorii