Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Nejsledovanější zahraniční cesta letošního roku se blíží

Nejsledovanější zahraniční cesta letošního roku se blíží

6.8.2020

Chystaná politická mise předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwanu je bez diskusí nejvíce sledovanou zahraniční cestou letošního roku. Datum odletu je plánováno na 29. srpna 2020. Miloše Vystrčila na cestě doprovodí mimo jiné početná delegace z řad českých podnikatelů, kteří o tuto cestu měli velký zájem.  V rozhovoru pro ČT24 Miloš Vystrčil prozradil 4. srpna několik věcí k plánované misi.

První informací je, že letadlo, kterým Vystrčil poletí, nebude patřit České republice, ale Taiwanu. Spekulace o důvodech této volby ale nejsou na místě. „Důvodem je probíhající pandemie a nutnost letět bez mezipřistání,“ řekl pro ČT24 Vystrčil s tím, že let českým letounem by předpokládal mezipřistání v rizikových oblastech, tedy Indii, Thajsku, nebo na Filipínách. „Podle pravidel vládní letky bychom museli čtrnáct hodin čekat, to znamená, že by cestující museli vystoupit z letadla,“ pokračuje Vystrčil. To by ale znamenalo po příletu na Taiwan vstoupit do čtrnáctidenní karantény.

Cesta na Taiwan navazuje na plánovanou zahraniční misi zesnulého Jaroslava Kubery. Členkou delegace na Taiwanu tedy bude také vdova po Jaroslavu Kuberovi. „Jsem rád, že jede, má pozváni od taiwanské strany, která bude její cestu hradit,“ řekl k tématu Miloš Vystrčil a dodal, že účast Věry Kuberové je jako odkaz Jaroslava Kubery dobrým krokem.

K doprovodu předsedy Senátu na Taiwan je přihlášeno více než čtyřicet podnikatelských subjektů. Dále se mise zúčastní jeden zástupce vědecko-výzkumné sféry, jeden akademik a pak samozřejmě zástupci Senátu.

O misi Miloše Vystrčila před jeho rozhodnutím, zda cestu na Taiwan uskutečnit, se v Senátu hlasovalo. Tehdy se "pro" vyslovilo padesát senátorů ze dvaapadesáti.  


Zdeněk Nytra, 6. srpna 2020
Foto: ODS - Miloš Vystrčil v pořadu ČT24 dne 4. srpna 2020

Další články v kategorii