Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Nedělní partie: Zeman podle Vystrčila lže

Nedělní partie: Zeman podle Vystrčila lže

7.9.2020

V Partii televizí Prima a CNN Prima NEWS v neděli vystoupili tři nejvyšší ústavní činitelé a nechyběla ostrá slova: obvinění ze lží, z pomlouvání i kálení do našeho – míněno českého – hnízda.

„Prezident Zeman v Partii třikrát lhal, nikdy jsme na setkání ústavních činitelů neprojednávali, zda pojedu, či nepojedu na Taiwan, nikdy jsme o tom nehlasovali a nikdy jsem neoznačil Taiwan za samostatný stát. Na schůzi zaznělo pouze doporučení, abych nejezdil,“ prohlásil Vystrčil v Partii. „Hlasovalo se o tom, zda bude vyhověno mému nápadu, abychom požádali Čínu, aby zvážila, zda by měl na pražské ambasádě zůstat ten čínský velvyslanec, jaký tam je,“ dodal předseda Senátu.

Ústavní činitelé v Partii také probírali fakt, že Čína neodebrala od firmy Petrof zakázku za pět milionů korun, údajně kvůli předsedovi Senátu. Podle Vystrčila to ale není důvod pro to, aby se Česko před Čínou sklonilo. „Pokud chceme být prosperující zemí, musíme mít demokracii. Závislost nesmíme připustit a za to musíme bojovat," doplnil.

Cesta na Taiwan byla podle prezidenta Zemana klukovskou provokací. „O cestě na Taiwan jsme jednali už v lednu 2020. Když prezident říká, že to byla klukovská provokace, tak si musí uvědomit, že to pozvání na Taiwan původně dostal Jaroslav Kubera,“ kontroval Vystrčil.

Krátce poté, co letadlo v sobotu se senátní delegací přistálo na Letišti Václava Havla, kde ji přivítaly desítky lidí, se vůči cestě na Taiwan ohradilo také čínské velvyslanectví v Praze. Podle něj hrubě porušila národní suverenitu Číny a vážně zasáhla do čínských vnitřních záležitostí. Vystrčilovo jednání naopak kladně hodnotí Německo nebo Francie a v pozitivním smyslu o něm psala mnohá světová média.7. 9. 2020, Zdeněk Nytra

Foto a zdroj: CNN


Další články v kategorii