Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
„NE“ prodejním kvótám na české potraviny!

„NE“ prodejním kvótám na české potraviny!

18.3.2021

Na dnešní schůzi rozhodl Senát o navrácení novely zákona týkající se povinného podílu tuzemských potravin v českých obchodech sněmovně.

Tyto kvóty jsou v rozporu s právem Evropské unie. Jejich přijetí ve sněmovní verzi by mohlo mít za následek dokonce žalobu z EU, protože by novela narušila soutěžní prostředí nejen v České republice, ale také v unii.

Senátory v tomto kroku podpořil i ministr zemědělství Miroslav Toman s tím, že by zemědělci nebyli ani schopni některé z kvót naplnit, velké části malých zemědělců a potravinářů by pak opatření mohlo ublížit.

Senátem jednoznačně zazníval názor, že novela je díky potravinovým kvótám paskvilem. Kvóty nejsou vítány ani ze strany Ministerstva zemědělství, Asociace soukromých zemědělců, Agrární komory, Potravinářské komory, či Hospodářské komory.

V Senátu jsem se dnes také pozastavil nad tím, že se snažíme podpořit naše producenty, naše zemědělce, ale přitom jsou aktuálně zavřené české farmářské trhy.

"Novela střílí proti prodejním řetězcům, chce podpořit naše zemědělce. Řetězce jsou přitom i během pandemie otevřené a farmářské trhy jsou zavřené."Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09
Foto: Senát PČR

Další články v kategorii