Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
Bodovací systém PES bohužel nevypovídá o reálných opatřeních

Bodovací systém PES bohužel nevypovídá o reálných opatřeních

28.1.2021

Systém PES byl představen jako něco, co upozorní naše občany, co můžou očekávat a co mohou dělat, když se přesuneme například ze stupně 3. do stupně 4., nebo naopak.


"Konkrétně teď je Česká republika podle čísel už 14 dní, slovy dva týdny, ve 4. stupni. Přesto se aplikují opatření podle 5. stupně. Já tato opatření nezpochybňuji. Ale je nutné si uvědomit, že obyčejní lidé, kteří systému plně nerozumí a vidí to v televizi, nebo si to přečtou v novinách, nechápou, proč nemůžou dělat to, nemůžou dělat ono, proč je zakázáno tohle, když číslo PES je 14 dní odpovídající jinému stupni.

Já plně rozumím Vašim argumentům, pan ministře*, argumentům kolegů doktorů, kolegů senátorů, kteří tady vystupovali před Vámi. Velice nešťastné mně ale připadá, že například takový majitel restaurace se může ve 4. stupni den za dnem připravovat na to, že může mít otevřeno. Ale nemůže. Není mu dovoleno. A oprávněně.

Proč tedy, pane ministře, nepřehodnotíme bodovací systém tak, aby odpovídal reálným opatřením, aby lidé na základě stupně PES opravdu věděli, co pro ně platí a co mohou, nebo nemohou?“

Zdeněk Nytra

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava - město
---

*ministr zdravotnictví Jan Blatný přítomný 27. 1. 2021 na 5. schůzi Senátu


Další články v kategorii