Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
7. schůze Senátu: "Kvalita nám předložených návrhů zákonů je špatná"

7. schůze Senátu: "Kvalita nám předložených návrhů zákonů je špatná"

17.3.2021

Dnes začínající 7. schůze Senátu bude minimálně dvoudenní a bude velice zajímavá, protože kvalita nám předložených návrhů zákonů je špatná.

Za Senátorský klub ODS a TOP 09 máme připraveno minimálně šest návrhů zákonů, které budeme navrhovat buď zamítnout, nebo vrátit s podmiňovacími návrhy.

Zmíním zákon o potravinách a tabákových výrobcích, kde by určitě nebylo dobré, pokud by vešel v platnost ve stávající podobě, to znamená s kvótami na potraviny. Kromě toho, že je to v rozporu s evropskou legislativou, je to v podstatě logický nesmysl. Česká republika bohužel není ve spoustě komodit soběstačná, prodejce-obchodník si není schopen zabezpečit stanovená procenta při prodeji. Ještě bych pochopil, i když bych s tím nesouhlasil, kdyby zákon ukládal obchodníkům povinnost nabízet k prodeji určité procento českých potravin, ale v současném navrhovaném znění si to opravdu neumím představit: Před pokladnou bude stát nějaká „potravinová policie“ a vytahovat lidem z košíků zahraniční potraviny a naopak tam přidá české potraviny, aby tu kvótu kupující naplnili?

Další návrhy zákonů této senátní schůze se týkají pedagogických pracovníků, veřejných zakázek. Zlatým hřebem všeho je pak materiál, který se zaobírá Národním plánem obnovy, který do konce dubna musí Česká republika zaslat do Bruselu, přičemž my dnes nemáme v ruce ani všechny komponenty, abychom ho mohli projednat v celé šíři.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09Foto: Senát PČR

Další články v kategorii