Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

zprávy ze Senátu

Já v médiích
3. Schůze senátu se natáhla na tři týdny

3. Schůze senátu se natáhla na tři týdny

18.12.2020

Třetí schůze Senátu začala ve čtvrtek 3. prosince. Trvala v průběhu následujících tří týdnů 4 dny, a to až do 17. prosince. Na jejím programu bylo celkem 31 bodů. Vyjednávání bylo náročné. Připomeňme si několik zásadních témat.

  • Senát 16. prosince vyřadil z programu jednání 3. schůze novelu krizového zákona, který chtěla vláda, prosadit během Nouzového stavu, přičemž zákon v navrhovaném znění jasně znevýhodňoval právnické osoby nepřiměřenými pokutam. Dle Senátu není vhodné tento zákon projednávat nyní, v legislativní nouzi. 
  • Senát 17. prosince vyzval vládu, aby do výběrového řízení na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany nezařadil firmy z Ruska a Číny, tedy zemí, které jsou rizikové z hlediska české národní bezpečnosti.
  • Minulý týden, 10. prosince, byl Senátem projednán daňový balíček, který prosadil snížení daní. Po mnoha jednáních s premiérem Babišem, ministryní Schillerovou, ale i samosprávami a zástupci senátorů ve Sněmovně, vrátil Senát po 3 týdnech vyjednávání návrh zákona do Poslanecké sněmovny, aby tato o něm mohla jednat ještě před Vánočními svátky.
  • Senátem byl 3. prosince přijat pozměňovací návrh, který umožní živnostníkům čerpat kompenzační bonus současně s programy Antivirus, Covid "Nájemné" a Covid “Ošetřovné”.
  • Senát se 3. prosince usnesl ve věci bezpečnosti zahraniční politiky prezidenta Miloše Zemana. Vyjádřil znepokojení nad tím, že dle zákona 412/2005 Sb. a také 329/1999 Sb. kancelář prezidenta nekoordinovala zahraniční cestu pana Nejedlého v souladu s tímto zákonem, což mohlo ohrozit bezpečnostní zájmy České republiky. Senát proto vyzval premiéra ČR a ministra zahraničí ČR, aby z této situace vyvodili důsledky.

…A v neposlední řadě jsme stihli v Senátu i nazdobit vánoční stromeček.Zdeněk Nytra

předseda senátorského klubu ODS a TOP 09


Další články v kategorii