Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Vzkaz pro kolegy hasiče, pro ostatní pár čísel

Vzkaz pro kolegy hasiče, pro ostatní pár čísel

27.4.2017

Dobrá zpráva pro kolegy hasiče: k 1.7. se vrátí 10 % tarifního platu. To slibuje vláda.-  Od 1.1. 2017 i i stoprocentní nemocenská pro dobrovolné hasiče, pokud  onemocní kvůli zásahu. Schválili jsme  v senátu, ještě se čeká na podpis  prezidenta. - Díky, že sledujete /někteří/ můj web a facebook- slibuji, že odpovím! A ještě čísla z roku 2016- to jsme zasahovali společně.

Jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a další jednotky požární ochrany, které působí na území města, vyjížděly v roce 2016 v Ostravě k 7825 zásahům. U téměř poloviny z nich (3671 výjezdů) ovšem šlo o tzv. neemergentní události, při nichž nebyl bezprostředně ohrožen život nebo zdraví osob, potažmo majetek. Hasiči v těchto případech zajišťovali například otevírání vstupních dveří do bytů, likvidaci bodavého hmyzu, asistenci na kulturních a sportovních akcích, kácení a ořez dřevin apod.

Přímo u požárů zasahovali hasiči v Ostravě v 602 případech, což je téměř třetina z celkového počtu 1 888 požárů v kraji. Největším z nich byl noční požár pekárny firmy Hruška v Martinově, který vypukl 25. září. Byla při něm zraněna jedna osoba a způsobena škoda za cca 150 milionů korun. Požár patřil k osmi největším se škodou vyšší než 100 milionů korun v rámci celé České republiky.

Počtem asistencí hasičů u dopravních nehod (469) se okres Ostrava-město řadí na první místo v kraji. 

V rámci celého Moravskoslezského kraje vyjížděly jednotky HZS MSK a další oddíly požární ochrany k 19 719 událostem. Denně si tak připsaly 54 výjezdů, z toho na samotnou Ostravu připadá 21,5 výjezdu.

Více statistický přehled činnosti HZS MSK za rok 2016.


Další články v kategorii