Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Vítkovice jsou srdce Ostravy

Vítkovice jsou srdce Ostravy

4.4.2019

Po loňských volbách se v zastupitelstvu městského obvodu Vítkovice objevila spousta nových tváří. Zcela nové vedení – beze jmen spjatých s minulostí – se ustavilo až 18. března t.r.

 „ Připravíme  strategický plán rozvoje obvodu, ten pro Vítkovice dosud nebyl nikdy zpracován. Naši občané by měli vědět, kam se místo, kde žijí, ubírá. Jen tak můžeme oslovit mladou generaci s tím, že obvod jim  bude mít co nabídnout a má tedy smysl tu žít. To se týká  i  těch občanů, kteří hledají bydlení v jiných ostravských městských částech,“ říká starostka Radmila Vlčková /ANO/.   Ve Vítkovicích  žije v současné době 7,5  tisíce občanů ČR a takřka tisíc cizinců.

 

Když starostka hovoří  o strategických plánech rozvoje obdobu, vrací se vlastně o století zpět. Tehdy měla samostatná obec Vítkovice přes 23 tisíc obyvatel a byla bohatým  a perspektivním  městem. To se samozřejmě změnilo z objektivních příčin jakým   byl  útlum hornictví a těžkého průmyslu koncem 20.stol., ale Vítkovice získávají novou atraktivitu. Patří sem  Dolní oblast Vítkovic, městský stadion, Zlatá tretra a samozřejmě festival Colours  of Ostrava. A taky Divadlo Mír se stálým  repertoárem v bývalé budově biografu.

 

A proč jsou Vítkovice srdcem Ostravy?- Leží uprostřed města a srdcovitý tvar má i katastrální území tohoto městského obvodu.

 

 

  Text k obr.: „Dnes zavítal na naši radnici ve Vítkovicích senátor pan Ing. Zdeněk Nytra Velmi příjemné setkání, na kterém jsme probrali nejen strategický rozvoj našeho obvodu, ale i témata, která denně řešíme. Je skvělé, že pan senátor se zájímá o život občanů v jednotlivých obvodech našeho města a takto může posunout informace dál směrem do Prahy ,“ napsala na svůj facebook paní starostka Vlčková

 

  A pan senátor Nytra odpověděl:Děkuji za příjemné setkání i užitečné informace.


Další články v kategorii