Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
V Ostravě rozvážím respirátory z taiwanské linky

V Ostravě rozvážím respirátory z taiwanské linky

13.4.2021

V pondělí 12. dubna jsem osobně rozvezl první várku čítající 2688 respirátorů FFP2 vyrobených a darovaných konsorciem českých firem Good Mask a Inocure, do domovů pro seniory v Ostravě.


Tyto respirátory už nyní využívají klienti Domova pro seniory Kamenec, Domova Důchodců Sluníčko Vítkovice, Domova Magnolie, Domova Slunovrat, Armády spásy a Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s.

Tímto rozvozem samozřejmě nekončím. Respirátory dalším organizacím v Ostravě, které tuto pomoc potřebují, budu rozvážet nejpozději příští měsíc.

Ještě připomenu, co jsem tady na svém webu zveřejnil již v březnu, že se jedná o respirátory z výrobní linky, kterou České republice věnoval Taiwan a která zahájila svůj provoz ve Zlíně 11. března 2021.

Její výrobní kapacita je až jeden milion respirátorů měsíčně, přičemž pět procent těchto respirátorů poputuje v pravidelných intervalech zdarma do českých zdravotnických zařízení.

Můj velký dík za tento počin patří konsorciu, Miloši Vystrčilovi za zprostředkování, a pochopitelně Taiwanu za tyto linky.Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09


Další články v kategorii