Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Úředník, kam se podíváš? Ne ve Vítkovicích!

Úředník, kam se podíváš? Ne ve Vítkovicích!

3.3.2017

Nárůst počtu úředníků v ministerstvech i nižších  složkách státní správy je hrozivý. Zákon o státní službě z roku 2014 tento trend ještě urychlil. Důkazů je celá řada - (např.www.psp.cz - Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra financí Andreje Babiše ve věci nárůstu počtu státních úředníků)

Jako bílá  vrána mezi tisícihlavými hejny černých ptáků proto působí informace z úřadu městské části Ostrava – Vítkovice: V roce 2001 113 úředníků,  k 31. 12. 2016 72 úředníků.

K tomu tajemníce úřadu městské části Jana Kochová, která  na úřad nastoupila v roce 1991, ve funkci tajemnice je od roku 2001:

„Jako úřad jsme hodnoceni dobře, se vstřícným a ochotným přístupem k občanovi a subjektům.  Někdy se se dočkáme pochvaly, jindy výtky, kterou vnímáme jako poučení. Při neustálých změnách  legislativy se může stát, že „25.kontrola“ něco objeví. Podstatné je, že hospodaření obvodu je auditory i  magistrátem města Ostravy hodnoceno bez zásadních pochybení a výhrad.“

Zeštíhlený vítkovický úřad ušetřil i přes nárůst administrativy a růst mezd v období 2001- 2016  za  platy  úředníků 200 miliónů Kč, které tak mohly být investovány ku prospěchu tohoto městského obvodu. (www.vitkovice.ostrava.cz)

Další články v kategorii