Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Slezská: Regenerace sídliště Kamenec a tunel na Bohumínské

Slezská: Regenerace sídliště Kamenec a tunel na Bohumínské

30.5.2018

Na sídlišti Kamenec, které bezprostředně sousedí s Bohumínskou ulicí, chce obvod Slezská Ostrava rekonstruovat a nově postavit chodníky, dětské hřiště a tzv. agility hřiště pro pejskaře. Sídliště bude nově monitorováno kamerami, a to včetně podchodu pod Bohumínskou ulicí.

Nejprve se budou na Kamenci rekonstruovat chodníky, u kterých nebude měněna šířka. Vše se má odehrát o letních prázdninách, kdy je na chodnících menší provoz. Větší práce by  mohly začít již v příštím roce. Žádná z plánovaných úprav se výrazně nedotkne zeleně, která sídliště obklopuje. Dendrologický průzkum, který posuzoval zdravotní stav zeleně, zjistil, že dřevin, které budou muset být kvůli špatnému stavu odstraněny, je minimum.

Téma zahloubení Bohumínské ulice: existuje studie proveditelnosti a nyní je zpracováván investiční záměr k projektu pod názvem "Zahloubení ulice Bohumínské v úseku Dědičná – Těšínská." Podle něho zahloubením se nahradí dnešní čtyřproudová silnice užší komunikací lemovanou stromovými alejemi, případně parkovacími stáními. 

Úpravy sídliště Kamenec nemají žádnou souvislost s tunelem na ulici Bohumínské.


Text k obr.Pohled na sídliště Kamenec z věže ostravské radnice 

Další články v kategorii