Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Senátor Zdeněk Nytra  navštívil vratimovskou radnici

Senátor Zdeněk Nytra navštívil vratimovskou radnici

22.11.2018

Nové vedení Vratimova diskutovalo se senátorem Zdenkem Nytrou o dopravních problémech města. Se starostou Martinem Čechem se shodli na tom, že vybudování okružní křižovatky ulic Frýdecká, Mostní a Buničitá je klíčovou stavbou, která odstraní – zejména v období dopravních špiček – mnohasetmetrové fronty motorových vozidel.

Město Vratimov je administrativně začleněno do senátního obvodu č. 70 Ostrava – město, za který byl Ing. Zdeněk Nytra zvolen v roce 2016 do  Senátu  ČR. Většinu hlasů ve 2. kole  tehdejší volby získal Nytra i ve Vratimově.Senátor Nytra byl v letošních říjnových volbách zvolen i do zastupitelstva města Ostravy a zastává funkci radního pro bezpečnost. „To je široká oblast, do níž logicky spadá i bezpečnost silniční dopravy. Se starostou Čechem jsme probrali i detaily spolupráce s hejtmanstvím  Moravskoslezského kraje, do jehož kompetencí patří správa těchto komunikací,“ řekl Nytra.„Ostatně to není první případ, kdy budu s Martinem spolupracovat. Známe se dlouhou dobu. Oba jsme byli  profesionálními  hasiči,“ doplnil. Připomeňme, že Zdenek Nytra byl až do svého zvolení senátorem ředitelem Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Vratimovská radnice usiluje i o to, aby byla ve městě omezena  tranzitní nákladní doprava nad 12t. I tento požadavek našel  u senátora Nytry pochopení. „ Vratimov je prvním místem, které jsem po volbách navštívil. Budu jednat i v nedalekých Václavovicích a Šenově, které patří do našeho senátního obvodu a tam je tranzitní nákladní doprava rovněž aktuální problém,“ řekl. 

 Vratimov se po 10 letech zbavil dlouhodobé ekologické zátěže 7410 tun kalů z ostravských olejových lagun, které byly uskladněny v areálu bývalých  papíren. „ Kaly byly  deklarovány jako palivo, ale odváženy byly v uzavřených kontejnerech s nápisem Nebezpečný odpad,“ komentoval situaci starosta Čech. 

V současném volebním období se zaměří nové vedení Vratimova kromě řešení dopravních problémů – tam patří i opravy místních komunikací- i na výstavbu kanalizace v části Horní Datyně a v realizaci dalších projektů m.j. domova  pro seniory.

Zdroj: Vratimovské noviny


Text k obr. Na vratimovské radnici jednali/zleva/: senátor Zdeněk Nytra, starosta Martin Čech, místostarosta David Böhm a zastupitel města Ostravy Miroslav Svozil.Další články v kategorii