Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Radnice požaduje „historické“zastávky

Radnice požaduje „historické“zastávky

27.5.2018

Když ostravský dopravní podnik zrušil z „úsporných důvodů“ v roce 2013 linku 99 spojující Slezskou Ostravu v centrem Moravské Ostravy a dále s Městskou nemocnicí na Fifejdách, vyvolalo to vlnu nespokojenosti , podpisovou akci a permanentní mnohaleté stížnosti.

1.března 2018 tentýž dopravní podnik oznámil, že linku obnovuje, a to od léta. „Budou na ní jezdit tři elektrické minibusy  a tři minibusy na plynový pohon. Linka 99 bude jezdit okruhem přes  centrum města, kolem městské nemocnice a pojede i přes pěší zónu na Masarykovo náměstí, řekl novinářům ředitel  dopravního úseku DPO Aleš Hladký.

Květen 2018 : Magistrát spolu s městským obvodem Moravská Ostrava a  Přívoz prý  vede řadu jednání, mimo jiné i o vzniku zastávek, které mají mít historickou podobu. Jedná se také o  způsobu vjezdu autobusů do samotného centra.  Zahájení provozu linky bylo posunuto na podzim tohoto roku.

Pokud je historická zastávka chápana jako ta, která vznikla u hotelu Imperial- viz foto- jde skutečně o problém s dlouhým časovým řešením...


Další články v kategorii