Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
"Ekova" bude vyrábět tramvaje pro Ostravu a vytvoří pracovní místa

"Ekova" bude vyrábět tramvaje pro Ostravu a vytvoří pracovní místa

2.9.2020

Novým majitelem ostravské společnosti Ekova Electric, bývalých dílen Dopravního podniku Ostrava, se nedávno stala společnost Škoda Transportation.

Po podpisu kupní smlouvy je první plánovanou velkou investicí v Ostravě oprava střechy haly, následovat bude rozšíření kolejových stání a kapacity povrchových úprav. V průběhu nejbližšího roku takto investuje Škoda do ostravského provozu zhruba 200 milionů korun, celkově přibližně 320 milionů. Ostravská pobočka podniku by se měla v dohledné době stát jedním ze specializovaných center pro opravy a výrobu tramvají. 

Investovat tady plánují také do vzdělávání lidí. S odborností jsou na tom současní zaměstnanci sice dobře, zaškolit je ale bude zapotřebí pro specifické potřeby a postupy. „Zaměstnáme o stovku lidí více, než bylo plánováno. Lidi budeme potřebovat, abychom kapacitně zvládli naše plány,“ řekl předseda představenstva společnosti Škoda Vagonka Martin Bednarz s tím, že půjde hlavně o kapacitní navýšení počtu techniků a dělníků. Ty se náborářům daří nacházet dobře, i když samozřejmě potřebují nějakou dobu, než získají správnou zručnost a zapracují se. Nyní čeká podnik nábor lakýrníků, což je jeden z úzkých segmentů trhu.

Dle plánů bude do půl roku ostravská Škoda připravena na zakázkové opravy tramvají. Na jaře 2020 tady začne výroba tramvají, zejména určených pro Ostravu. Podnik také chce do provozu v Ostravě přenést část zakázek, které vysoutěžil jinde, a to včetně spoluprací při vývoji nových tramvají.

Dle sdělení vedení podniku se chce Škoda dále ucházet také o zakázky v ostravském příhraničí Polska a Slovenska. „Už nyní je nastartován velký projekt dodávek pro varšavské metro, na kterém by se Ostrava také mohla podílet. Polsko je zajímavý trh,“ řekl dále Bednarz.


Zdeněk Nytra, 2. září 2020

Zdroj a foto: iDnes a DPO


Další články v kategorii