Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Popluje před radnicí v Moravské Ostravě  Labuť nebo se tam  bude plazit Had?

Popluje před radnicí v Moravské Ostravě Labuť nebo se tam bude plazit Had?

4.5.2017

Jak uvedla televize Polar, 12. 5. by měla být hotová výměna dlažby i rekonstrukce kašny na náměstí dr. Edvarda Beneše Mor. Ostravě.  Jedná se ovšem jen o malou část náměstí, které je ohraničeno chátrajícími objekty Ostravica-Textilia.

„V centru náměstí budou odstraněny, v minulosti nesmyslně umístěné  elektroskříně a chceme je nahradit uměleckou plastikou Labuť kanadského umělce, která je v současné době umístěna v Parku Milady Horákové. Jednáme s kanadskou ambasádou a socha by měla projít kompletním zrestaurováním," vysvětlil  pro TV Polar místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak).

Na webu Ostravské sochy jsme si zjistili  o této plastice následující: bez názvu / Had / Labuť, autor Yves Trudeau, rozměry 310 x 380 x 200 cm; z Mezinárodního sympozia prostorových forem 1969. Původně instalováno v Komenského sadech, roku 1974 přemístěno do Frýdlantu nad Ostravicí a instalováno u tamního nádraží (avšak pozměněně – dnešní spodní část čněla nahoru), roku 1994 převezeno zpět do Ostravy, rekonstruováno a instalováno v sadu Milady Horákové.

Okrašlování Ostravy  tedy zdárně pokračuje. 


Labuť nebo Had ve Frýdlantě nad Ostravicí, pozice „vzhůru nohama“

Další články v kategorii