Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Petřkovice: Od Venuše k moderní architektuře

Petřkovice: Od Venuše k moderní architektuře

10.4.2019

Městský obvod Ostrava- Petřkovice patří počtem obyvatelstva /3 200/ i rozlohou k těm menším, ale nejméně problematických: počet obyvatel se permanentně zvyšuje, staví se nové rodinné domy, rekonstrukci a revitalizaci prodělaly všechny veřejné objekty i starší zástavba. 20 let starosta i většina v zastupitelstvu je volena na kandidátce Občanské demokratické strany.

Jediným strategickým problémem Petřkovic je silnice I/56.  Ta vede z Opavy do Ostravy . Průjezd  je velmi časově náročný, protože vede ve dvou pruzích a na velké části je rychlost omezena na 50 km/h kvůli průjezdu obcemi a železničním přejezdům. V Petřkovicích potom pokračuje přes historický  ocelový most do Ostravy, kde se křižuje s dálnicí D 55.

Z ostravské strany se diskutuje o prodloužení tramvajové trati z Přívozu až po Landek, kde se nachází hornické muzeum. V minulosti už tramvaj do Petřkovic a dále až do Hlučína jezdila.  Dopravní napojení Petřkovic a nezbytná budoucí rekonstrukce mostu přes Odru, který spojuje Moravy se Slezskem je ovšem problémem, který bude muset řešit Moravskoslezský kraj.   

V současném volebním období usiluje vedení radnice o rekonstrukci a dostavbu mateřské školy, která již kapacitně nestačí.

Petřkovice jsou místem, kde je dochováno nejstarší lidské osídlení na Ostravsku- vrch Landek./ před 25 tisíci lety/  Odtud pochází i soška Petřkovické Venuše z doby lovců mamutů.  Minulostí je již i těžba uhlí, současnost charakterizuje bohatý spolkový život/kultura, sport/ i politicky aktivní občané. Vnějším tváří jsou pak opravené historické památky i moderní architektura  rodinných domů.

 

 

 

 

 

 

   Historická architektura 

Další články v kategorii