Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Opuštěný mrakodrap  by měl zachránit  program RESTART

Opuštěný mrakodrap by měl zachránit program RESTART

10.2.2018

Třetí nejvyšší stavba v Ostravě (po radniční věži na Prokešově náměstí a Bold Tower v Dolních Vítkovicích), 68 m vysoký 22 podlažní věžák na Ostrčilově ulici, je již 5 let zakonzervovaný. Původně obytný dům - v každém patře jsou čtyři třípokojové byty později využívané jako kanceláře - byl postaven v letech 1965 – 1968. Vlastník- město Ostrava.

V roce 2013 požádal  městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz o „svěření do své péče,“ slovy starostky Bernfeldové /Ostravak/.Proto, aby získal rekonstrukcí budovy nové byty, o které je v centru města zájem!

Po  letech nicnedělání vrací městský obvod MOap za vlády trojkoalice/ Ostravak- komunisté- odštěpenci ze soc dem/ „zakonzervovaný“ věžák zpět magistrátu města Ostravy. MOaP tato „konzervace“ stála ročně  50- 60 tisíc korun.  Starostka přiznala, že dotace na rekonstrukci  obvod nezískal, nechal si však údajně vypracovat projekt. Ten zjistil, co je známo již léta: rekonstrukce a snížení věžáku o 10 pater vyjde na stejné peníze jako jeho demolice a stavba nového objektu.

Záchranu opuštěnému mrakodrapu má přinést vládní program RESTART zaměřený na řešení problémů Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje.- Zda město Ostrava vůbec  získá z programu finance, není jasné- mluvčí ostravské radnice odpověděla: úředníci magistrátu nyní připravují přehled podmínek, aby se revitalizace tohoto prostoru dala z toho programu financovat.


Další články v kategorii