Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Modernizace LDN Radvanice  i z  fondů  EU

Modernizace LDN Radvanice i z fondů EU

28.1.2019

Zateplení obvodového pláště, výměna oken a dveří a oprava balkónů v Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) a Domu sociálních služeb v Radvanicích začala. Hodnota zakázky je 53 mi Kč, H. Financována bude z prostředků Evropské unie / 12, 6 mil Kč / a z Fondu pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava .

  Historie radvanická Léčebny dlouhodobě nemocných   začala už před válkou - soukromé sanatorium . Poté zde bylo plicní oddělení městské nemocnice, v roce 1976 vznikla LDN.  V roce 1996 byl dán do provozu nový lůžkový pavilon LDN Radvanice (124 lůžek), který takto stále funguje a v roce 1998 byla rekonstruována „stará“ LDN (horní část) s 66 lůžky.  V  roce 2007 došlo k rozdělení a vznikl nově Dům sociálních služeb, který poskytuje pobytovou sociální službu po dobu, než se klient může vrátit do domácího ošetřování či přejít na jiný druh služeb

LDN je odborný léčebný ústav oboru geriatrie, který se zabývá komplexní péčí o pacienty.  Pokoje jsou třílůžkové, dvoulůžkové a jednolůžkové. Veškeré přístupy jsou bezbariérové. V LDN péči poskytuje 6 lékařů a 70 nelékařských zdravotnických pracovníků. V  Domě sociálních služeb   se o klienty  stará 43 nelékařských zdravotnických pracovníků.


Další články v kategorii