Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Městskou nemocnici Ostrava čeká rekonstrukce celého areálu

Městskou nemocnici Ostrava čeká rekonstrukce celého areálu

26.1.2021

Město Ostrava v těchto dnech vybralo dodavatele na rekonstrukci pavilonu E2, který je hlavní budovou celého nemocničního areálu.

V budově E2 je nyní umístěno oddělení ARO, chirurgická jednotka intenzivní péče, lůžková oddělení chirurgie, interny a kardiologie, centrální příjem a Emergency s radiologií, včetně CT.  

Pacienti ocení po dokončení rekonstrukce vlastní sociální zařízení v každém pokoji, nové interiéry i kompletně klimatizované prostory pavilonu.

Rekonstrukce budovy E2 ostravské nemocnice v městské části Fifejdy, je pouze první etapou realizované obnovy celého areálu. Důvodem, proč začít s úplnou rekonstrukcí právě na budově E2, byl její nevyhovující technický stav a také zohlednění plánu dalšího rozvoje nemocnice.

Město, které je zřizovatelem nemocnice, podepíše smlouvu s vítězem stavební zakázky do konce ledna 2021. V únoru či březnu by mohla přestavba začít. Investice bude hrazena z městem zřízeného účelového fondu pro rozvoj městské nemocnice, ze kterého Ostrava pro letošní rok vyčlenila 109 milionů korun.

Dodavatel bude mít na stavební práce téměř tři roky. Plánované zahájení rekonstrukce je nyní ale závislé na aktuální epidemiologické situaci, která sama o sobě omezuje provozní možnosti nemocnice. Péče o pacienty totiž nesmí být ohrožena.

Do zadávacího řízení podalo svou nabídku sedm uchazečů. Vítězem se s ekonomicky nejvýhodnější nabídkou 305 milionů korun s DPH stala společnost PKS Stavby.


Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu č. 70 Ostrava - město  


Další články v kategorii