Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Podívejte se na poslední novinky z obvodu

Já v médiích
Kdy bude na Ostravici náplavka?

Kdy bude na Ostravici náplavka?

1.8.2018

Náplavku má dnes skoro každé velké město, kterým protéká řeka. Proč tedy nevyužít prostor kolem Ostravice a neproměnit ho v místo, kde se lidé budou setkávat, relaxovat, vyrážet za kulturou, na nákupy či jednoduše sdílet společné chvíle a nápady?

Ostravská náplavka by měla tvořit jednu z atraktivních částí našeho města jak z hlediska panoramatu, tak napojení na městské centrum. Nabízí se například možnost (nejen) pro letní měsíce vybudovat zázemí pro cyklisty a rodiny s dětmi u řeky Ostravice v blízkosti cyklistické stezky a Komenského sadu formou „zpevněné“ náplavky.

 Další alternativou je na jiném vhodném místě zřídit tzv. GREEN PLACE s širší paletou využití: s umístěním mobilních stánků pro stálé tržiště a lehké občerstvení (teplé a chlazené nealkoholické nápoje, zmrzlina apod.), výstavy, nebo jen příjemné posezení s výhledem na okolí. Stánky by mohly propagovat místní pokrmy, piva a dalších krajové speciality. 

Předpokládáme, že do realizace projektu by se zapojily obchodní organizace města především v oblasti využití recyklovatelných materiálů a při likvidaci odpadů.

Ing. Valentina Vaňková, zastupitelka městského obvodu MOaP, na kandidátce pro letošní volby č. 2

Co je náplavka

Jde o pobřežní plochu či komunikaci v nižší úrovni než vlastní nábřeží. Počítá se u ní s občasným zaplavením. Restaurace či prodejny se proto umisťují na plovoucí zařízení nebo do stánků, které je možné v případě povodně odvézt nebo zajistit proti vytopení. Náplavky často slouží k volnočasovým aktivitám a k pořádání kulturních, gastronomických, sportovních a jiných akcí. Příkladem mohou být vltavské náplavky v Praze, které jsou součástí Pražské památkové rezervace a patří dnes k nejatraktivnějším částem města.


Další články v kategorii