Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Pracovní návštěva v Izraeli

Pracovní návštěva v Izraeli

28.5.2018

Ve dnech 20.- 25. května 2018 absolvovali členové Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu - Z. Linhart, J. Carbol, Z. Nytra, R. Martínek - pracovní návštěvu ve státě Izrael.

Program:

  • - Jednání s Výborem pro vnitřní záležitosti a životní prostředí Knessetu /izraelský parlament/ a na Ministerstvu životního prostředí 
  • - Návštěvy  vodního rezervoáru  v Bait Vagan  a odsolovacího zařízení u Hadery

Zásadní postřehy:

  • V Izraeli se více než tři čtvrtiny odpadní vody recyklují a velká část se používá v zemědělství. Na čištění vod se pak využívá speciální technologie ultrafialového záření.
  • Díky sázce na maximálně úsporné nakládání s vodou se podařilo vybudovat i životaschopný průmysl zaměřený na vodní technologie. To je příklad, jak mohou šetrné technologie přinést ekonomický rozvoj celé společnosti. Dnes izraelské firmy představují jedničku ve vodních technologiích a vyváží do světa nejen závlahové systémy, ale i systémy pro měření spotřeby vody nebo dokonce sněžná děla.

 Závěrem:

  Izrael musí řešit  řadu politických i ekonomických problémů, to vše se odehrává v rámci funkčního a moderního státu a demokratické společnosti. 

Další články v kategorii