Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Kandidátku Mirka Topolánka jsem přivítal

Kandidátku Mirka Topolánka jsem přivítal

6.11.2017

V pátek 3.listopadu jsem přislíbil M. Topolánkovi svou podporu a o dva dny později jsem ji stvrdil svým podpisem.

"V jeho politickém působení jistě najdu věci, se kterými jsem se ne zcela ztotožnil, ale to je asi přirozené. Celkově vidím působení Mirka Topolánka pozitivně,"odpověděl jsem na dotaz zpravodajského serveru Aktuálně.CZ.

Bývalý předseda ODS i české vlády M.Topolánek byl 2x zvolen do Senátu za náš volební obvod č. 70 – Ostrava- město.

V červnu jsem podepsal kandidaturu i senátoru ODS Jaroslavu Kuberovi, který ale nakonec nekandiduje. "Poté, co se tak z rodinných důvodů rozhodl,jsem nikoho nepodporoval,a proto jsem velice přivítal kandidaturu pana Topolánka," řekl jsem Aktuálně. CZ. 

Spolu s mnou podpořil Topolánka i můj kolega ze „senátní lavice“ Lumír Aschenbrenner z Plzně. "V roce 2006 získala ODS pod jeho vedením ve volbách do Poslanecké sněmovny 35,38 procenta hlasů, což je v těchto volbách její vůbec nejlepší výsledek," připomněl senátor Aschenbrenner a pochválil  Topolánka  za "velké diplomatické schopnosti" v roce 2009, kdy tehdejší ruský premiér Putin kvůli sporům s Ukrajinou zastavil dodávky plynu do Evropy.

Mezi senátory, kteří podpořili Topolánka,je i Tomáš Czernin/TOP 09/. Svůj podpis zdůvodnil tím, že mu chyběl mezi adepty o Hrad výrazně politický kandidát. "A nesmíme zapomenout, že za Topolánka byl Karel Schwarzenberg ministrem zahraničí a naše zahraniční politika byla v havlovském smyslu, bránili jsme lidská práva," uvedl Czernin. "Zeptal jsem se ho  na pana Dalíka a Topolánek mě ubezpečil, že i když je přesvědčený o jeho nevinně, tak by žádná milost nepřipadala v úvahu," podotkl Czernin.  


Další články v kategorii